Просмотреть корзину Всего в корзине:
0 наименование
На сумму: 0.00 грн.

Визначення коефіцієнта проникнення по аерозолю масляного туману

Визначення коефіцієнта проникнення по аерозолю масляного туману.

Вимір коефіцієнта проникнення виконують нефелометричним методом, що полягає у визначенні відношення концентрації аерозолю масляного туману, який проходить через виріб (фільтр, респіратор, фільтруючий матеріал) до концентрації аерозолю масляного туману, що надходить на виріб.

Принципова схема установки для визначення ЗІЗОД наведена на рисунку. Установка працює таким чином. Стисле повітря подається на генератор аерозолів, у якому утворюється масляний аерозоль. Далі аерозоль потрапляє до змішувальної камери, де розріджується до необхідної концентрації чистим повітрям.

Утворений тест-аерозоль надходить у випробувальну камеру з розміщеним в ній виробом, а потім потрапляє у фотометр, за допомогою якого

визначається концентрація масляного туману після ЗІЗОД.

Таким же чином визначають і початкову концентрацію масляного туману, але при цьому в випробувальній камері не має виробу.

Принципова схема установки по визначенню коефіцієнта проникнення за тест-аерозолем масляного туману

Коефіцієнт проникнення тест-аерозоля визначається за формулою:

 
 

де К – коефіцієнт проникнення, %; I, – відлік за шкалою мікроамперметра фотометра при визначенні світлового потоку, розсіяного аерозолем, який пройшов через ЗІЗОД;

Icc – відлік за шкалою мікроамперметра фотометра при визначенні світлового потоку, розсіяного чистим повітрям; I0 – відлік за шкалою мікроамперметра фотометра при визначенні світлового потоку, розсіяного початковою концентрацією аерозоля;

D – сума оптичної щільності нейтральних світлових фільтрів, які встановлюються на шляху світлових потоків при вимірі I;

D0 – сума оптичної щільності нейтральних світлових фільтрів, які встановлюються на шляху світлових потоків при виміру I0.

Для визначення коефіцієнта проникнення для випробувань відбирається до 10 зразків продукції, якщо вона необумовлена нормативною документацією.